"Kariyer yapmak için şirket değiştirmem gerekmedi."

Sieglinde Just, İnsan Kaynakları Şefi

Geberit Vertriebs GmbH, Pfullendorf, Almanya

1981 yılında ileri seviyede teknik kolej sertifikamı aldıktan sonra, Geberit'te endüstri yöneticisi olarak staj yapmaya başladım. O zamandan beri şirkette çalışıyorum. Stajyerlikten sonra, "rüyalarımın departmanı" olan Bordro Muhasebesi'nde çalışmaya başladım ve birkaç yıl sonra terfi ettirilerek Grup Müdürü ve ardından 1993 yılında da tesisimizde bu pozisyona getirilen ilk kadın olarak Departman Müdürü oldum. Çalışırken, bir taraftan da işletme alanınında öğrenimimi tamamladım.

1990'ların ortasında, Almanya'daki yerel satış şirketinin Personel Müdürü olarak tüm İK departmanının sorumluluğunu üstlendim. Bu adım benim için büyük bir fırsattı. Kendimi bu yeni alan konusunda deyim yerindeyse "çalışarak" bilgilendirdim ve bazı eğitim girişimlerinden de destek aldım. Pfullendorf tesisindeki personelin merkezileştirilmesi sürecinde, satış şirketinin personel yönetimini ve daha sonra İnsan Kaynakları departmanındaki çalışanların doğrudan yönetimini de üstlendim. 2008 yılında, Doğu Avrupa pazarları için personel desteği sorumluluğunu üstlendim ve böylece uluslararası sorumluluk aldım. Bu yolla, Geberit'teki kariyerim sırasında daha da geniş bir perspektif edindim.

Sorumluluklarımla ilgili olarak özellikle sevdiğim nokta, gerçekten birçok İK aracını uygulayan ve deneyimleyen bir şirkette çalışıyor oluşumdur. Ayrıca, kendimizi İK alanında gelecekte yaşanacak birçok güçlüğe kendimizi adıyor olmamızdır.