"Ekibim tarafından her zaman desteklendiğim için, kendimi daha da fazla Geliştirebildim."

Jürgen Dewald, Teknik Satış Müdürü

Geberit Sales GmbH, Pfullendorf, Almanya

Doğrusunu söylemek gerekirse, mesleğimi gaz ve su tesisatçısı olarak sıfırdan öğrendim. Çeşitli kariyer aşamalarından ve eğitim amaçlı ek kurslardan sonra, Geberit'e 2002 yılında Nesne Müdürü olarak katıldım. Şirket hakkında her zaman bilgi sahibiydim ve iyi ürün kalitesinden, profesyonel pazar desteklerinden, Geberit Ruhu'ndan ve şirketin ileriye yönelik mükemmel beklentilerinden etkilenmiştim. Yalnızca iki yıl sonra Bölgesel Satış Nesne Müdürü pozisyonuna ve ardından 2007 yılında Bölgesel Satış Teknik Müdürü pozisyonuna terfi ettirildim.

2009 yılında, şimdiki pozisyonum olan ve yaklaşık 140 çalışanla sorumlulukları paylaştığımız Teknoloji Satış Müdürü görevine atandım. Bu, yüksek seviyede kişisel sorumluluk gerektiren bir faaliyettir. Dokuz bölgesel satış müdürüyle birlikte, "çekme stratejisi" yoluyla Geberit ürünlerine yönelik talebin sürekli olmasını sağlıyoruz. Buradaki birincil sorumluluğum, ekibi motive etmek, hedefleri formüle etmek ve pazar koşullarına tepki geliştirmektir. Başarımızın motoru, farklı alanlardaki yakın işbirliğimizdir.

Kariyerimin her aşamasında, yöneticilerim tarafından desteklenmiş ve sürekli olarak teşvik edilmiştir. Bu süreçte bireysel adımlar, her zaman kendimi yeni sorumluluğuma alıştırabilmem için yeterli zamanı bulabileceğim şekilde yapılandırıldı. Kişisel görüşüme göre en önemli şey, ekibimin desteğine sahip olmam ve bu sayede ilerleme kaydedebilmemdi.