Satın Alma

Satın alma esas olarak dünyadaki tüm Geberit fabrikaları için üretim malzemelerinin tedarikinden sorumludur. Malzeme tedariki şirkette tek başına en büyük maliyet kalemi olarak toplam satışların yüzde 30'unu temsil ettiğinden, Satın alma sürekli büyümeyi desteklemede önemli bir rol oynar.

Sorumluluk alanlarımız arasında, tedarikçilerin dünya genelindeki kalifikasyonunu belirleme, fiyatlar, teslimat koşulları ve sözleşmelerle ilgili görüşmeler yer alır.

65 uzman satın almacı ve 13 şef satın almacı yedi ülkede aktif durumdadır. Fabrikalarda işlenen çeşitli metaller ve plastikler gibi ham maddelerin tümünü satın alırlar ve mevcut tedarikçileri düzenli olarak izlerler ve yenilerini ararlar. Bunun yanı sıra, süreçlerimizin optimizasyonu için sürekli olarak çalışıyoruz. Yürürlükteki projelerimiz arasında, satın almayla ilişkili ve satın alma lojistiği yordamları, stokların azaltılması ve sözleşme yönetimi yer almaktadır. Çalışanlarımız, makine mühendisliği veya alet üretimi gibi kapsamlı teknik eğitim ve iş deneyimi eğitimi alırlar. İyi malzeme uzmanlığı bilgisi ve sosyal becerilere ek olarak, çalışanlarımızın görüşme yapma konusunda iyi becerilere ve sağlıklı miktarda dayanıklılığa sahip olmalarını da özellikle bekleriz.